V polohách nad 1800 m n.m. pretrváva MIERNE lavínové nebezpečenstvo, 2. stupeň. Vplyvom silného oteplenia sa hlavným problémom stáva mokrý sneh vo všetkých orientáciách. Uvoľnenie lavíny je možné najmä pri veľkom dodatočnom zaťažení, no na strmých svahoch sa očakáva aj výskyt spontánnych lavín z mokrého snehu.
Snehová pokrývka
Vplyvom silného oteplenia a južného vetra je snehová pokrývka mokrá už od rána. V polohách nad 1500 m n.m. je na staršom firnovom snehu vrstva novšieho snehu z posledného sneženia. Nový sneh ešte neprešiel procesom tvorby firnu, je veľmi "lepivý a vatový" Hranica súvislej snehovej pokrývky sa každým dňom dvíha, aktuálne je cca od 1500 až 1600 m n.m. v závislosti od orientácie.
Tendencia
Počas dňa pri slnečnom počasí stúpajúca. FK
Stupeň nebezpečenstva
1700m
Lavínový problém
Mokrý sneh
1700m
Lokálne sa môžu vyskytnúť menšie lavíny z mokrého snehu.
V najvyšších polohách východnej časti Nízkych Tatier (nad 1700 m n.m.) trvá MALÉ lavínové nebezpečenstvo, 1.stupeň. Menšie lavíny sa môžu vyskytnúť len na veľmi strmých svahoch. Jednak pri väčšom dodatočnom zaťažení, alebo menšie spontánnych lavíny a splazy, najmä pri oteplení a slnečnom žiarení v poludňajších hodinách.
Snehová pokrývka
Snehová pokrývka je zväčša tvorená novým snehom. Len v najvyšších polohách a v žľaboch sa pod novým snehom nachádza starý firnový sneh. Vplyvom silného oteplenia a južného vetra je sneh mokrý už od rána. Hranica súvislej snehovej pokrývky sa každým dňom dvíha, aktuálne je od cca 1600 - 1700 m n.m. v závislosti od orientácie.