Pozor na vetrom naviate dosky najmä na západných orientáciách.
Vo Vysokých a Západných Tatrách nad 1800 m n.m. platí mierne lavínové nebezpečenstvo. Hlavným lavínovým problémom je vetrom previaty sneh. Obzvlášť nebezpečné sú západné orientácie, úzke žľaby a miesta pod skalnými stenami. Lokálne sa tu môžu vyskytovať vetrom naviate snehové dosky a vankúše. Ich uvoľnenie je možné na strmých svahoch pri veľkom dodatočnom zaťažení. Pod 1800 m n.m. platí malé lavínové nebezpečenstvo. Snehová pokrývka je tu vplyvom mínusových teplôt všeobecne dobre spevnená.
Snehová pokrývka
Snehová pokrývka je veľmi rôznorodá. V najvyšších polohách sa strieda veľmi tvrdá až ľadová vrstva s vetrom naviatym snehom. Na západných orientáciách sa lokálne môže nachádzať naviate väčšie množstvo nového, prevažne voľného snehu. V stredných polohách vodou navlhnutá snehová pokrývka s predchádzajúcich dní vplyvom nočných mínusových teplôt zamrzne a výrazne sa stabilizuje.
Tendencia
S postupným ochladzovaním stabilizujúca.
Stupeň nebezpečenstva
Vo Fatrách a v Nízkych Tatrách platí malé lavínové nebezpečenstvo. Uvoľnenie lavín je vo všeobecnosti možné na veľmi strmých svahoch pri veľkom dodatočnom zaťažení. Ojedinele sa môžu vyskytnúť spontánne malé lavíny alebo splazy z mokrého snehu na slnkom nasvietených orientáciách. Ich uvoľnenie predstavuje riziko najmä v spojení s terénnymi pascami napr. pád cez skalný prah.
Snehová pokrývka
Snehová pokrývka je vplyvom nočných mínusových teplôt všeobecne dobre spevnená. V najvyšších polohách hôr a na hrebeňoch je tvrdá až ľadová. Ojedinele sa v záveterných expozíciách nad 1800 m n.m. môže nachádzať naviate väčšie množstvo nového snehu z posledného sneženia. V stredných a nižších polohách bude povrch tvrdý a nosný. V závislosti od orientácie sa súvislá snehová pokrývka nachádza od 1200 m n.m.